به پایگاه اینترنتی موسسه حقوقی بین المللی حامیان عدالت جعفرزاده خوش آمدید - این موسسه آماده همکاری با کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی در زمینه های امور حقوقی و کیفری اعم از داخلی و بین المللی می باشد - Welcome to the website of the Jafarzadeh Law Firm _ International & Domestic LAW
موسسه حقوقی جعفرزاده

رییس دیوان عدالت اداری به «حمایت» خبرداد پرونده علاءالدین در مرحله تجدید نظرخواهی

دی ماه سال گذشته بود که شورای شهر تهران از وضعیت قانونی یا غیرقانونی بودن طبقه هفتم و منفی سه پاساژ علاءالدین خبر داد ، انتشار خبری که زمزمه‌هاو شایعات تخریب دو طبقه مذکور را به واقعیت نزدیک کرد.
پاساژ علاءالدین – یکی از بزرگترین مراکز خرید و فروش موبایل و کامپیوتر در خاورمیانه – با پیگیری کمیسیون ماده 100 شهرداری و شورای شهر، با تخریب طبقات اضافی مواجه شد که البته قبل از اجرای حکم تخریب بنای اضافی پاساژ علاءالدین، مالک این پاساژ نسبت به تخریب دو طبقه مذکور به دیوان عدالت اداری شکایت کرد؛ شکایتی که در شعبه بدوی رد شد. حال بعد از پشت سر گذاشتن تعطیلات نوروزی، رییس دیوان عدالت در راستای ادامه اعتراض عده‌ای از خسارت‌دیدگان تخریب طبقات مذکور، از قرار داشتن این پرونده در مرحله تجدید نظرخواهی خبر داد.  حجت‌الاسلام والمسلمین «محمدجعفر منتظری» در گفت‌وگو با «حمایت» در خصوص آخرین وضعیت پرونده پاساژ علاءالدین اظهار کرد:‌ هنور حکمی که برای تجدیدنظرخواهی پرونده این پاساژ در دیوان عدالت باز بود، صادر نشده است. وی یادآورشد: در آخرین مراحل رسیدگی به تجدیدنظرخواهی، با ارسال پرونده به شعبه تجدیدنظر دیوان عدالت اداری طرفین به دادگاه دعوت شدند و جلسه‌ای برگزار شد.  منتظری همچنین خاطرنشان کرد: در این جلسه این بار درخواست مالک در رابطه با صدور دستور موقت مبنی بر جلوگیری از اجرای رأی کمیسیون ماده 100 پذیرفته نشد اما دادگاه قرار کارشناسی صادر کرد و این پرونده در مرحله تجدیدنظرخواهی قرار دارد. رییس دیوان عدالت اداری همچنین در واکنش به برخی اظهارنظرها پیرامون تاثیرپذیری کارشکنی‌‌ها در آرای دیوان عدالت اداری گفت: هر پرونده‌ای ممکن است در مرحله تجدیدنظر خواهی قرار بگیرد اما این به معنای آن نیست که اعتراض یک فرد نسبت به تصمیمات اداری و شهری بدون سند منطقی بر تصمیمات دیوان عدالت اداری تاثیر بگذارد و این پرونده هم مانند سایر پرونده‌ها مسیر قانونی خود را طی خواهد کرد.منتظری همچنین از وجود برخی کارشکنی‌ها برای جلوگیری از تخریب طبقه هفتم پاساژ علاءالدین اظهار بی‌اطلاعی کرد.

کلید واژه ها : - - - - - - - - - -