به پایگاه اینترنتی موسسه حقوقی بین المللی حامیان عدالت جعفرزاده خوش آمدید - این موسسه آماده همکاری با کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی در زمینه های امور حقوقی و کیفری اعم از داخلی و بین المللی می باشد - Welcome to the website of the Jafarzadeh Law Firm _ International & Domestic LAW
موسسه حقوقی جعفرزاده

دادستان کل کشور مطرح کرد استفاده از ظرفیت کارشناسان برای کمک به اتقان آرای قضایی

دادستان کل کشور با بیان اینکه کارشناسان می‎توانند قضات را در مسایل مختلف اقتصادی، اجتماعی و خانواده کمک کنند، گفت: استفاده از کارشناسان می‌تواند در اتقان آرای قضایی کمک کند.
حجت‌الاسلام والمسلمین «سیدابراهیم رییسی» در گفت وگو با ایرنا، درخصوص تخصصی شدن دادگاه‌ها با توجه به پرونده‎های تخصصی مختلف افزود: در حوزه‏های تخصصی همچون مسائل اقتصادی، خانواده و … حضور مشاور و  کارشناس در کنار قضات می‏تواند در رسیدن به نتیجه مطلوب و رأی نهایی موثر باشد. وی با اشاره به اینکه در دادگاه‎های خانواده حضور یک مشاور ضروری است، تصریح کرد: مشاورهای خانواده و روانشناسان می‏تواند در پیشگیری از وقوع طلاق و رفع مشکلات خانواده به قضات کمک کنند. وی ادامه داد: در حوزه تخصصی مسایل اقتصادی نیز معتقدم که حتما همکارانمان باید از کارشناسان اقتصادی استفاده کنند.  دادستان کل کشور همچنین خاطرنشان کرد: همکاران حوزه‏های قضایی ، حقوقدان هستند اما اقتصاددان نیستند پس طبیعتا باید از افرادی که در حوزه‌های مختلف کارشناسی مانند حوزه اقتصادی و بورس فعال هستند، در زمینه اتقان آرا بهره ببرند. رییسی ادامه داد: در حوزه مسایل اجتماعی نیز همین گونه است و به حضور کارشناسان نیاز داریم. وی تاکید کرد: قضات چه در حوزه دادسرا و چه در دادگاهها حتما از کارشناسانی که آنها را در مسایل اقتصادی، اجتماعی و همچنین در مسایل خانواده برای رسیدن به نتایج مطلوب، کشف حقیقت و رسیدن به آن و صدور حکم متقن کمک کنند، بهره بگیرند.

کلید واژه ها : - - - - - - - - -