به پایگاه اینترنتی موسسه حقوقی بین المللی حامیان عدالت جعفرزاده خوش آمدید - این موسسه آماده همکاری با کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی در زمینه های امور حقوقی و کیفری اعم از داخلی و بین المللی می باشد - Welcome to the website of the Jafarzadeh Law Firm _ International & Domestic LAW
موسسه حقوقی جعفرزاده

حجت الاسلام والمسلمین بهرامی در گفت‌و‌گو با میزان تشریح کرد؛ نحوه ملاقاتهای مردمی مسئولین سازمان قضایی نیروهای مسلح و رسیدگی به مشکلات

حجت الاسلام والمسلمین محمدکاظم بهرامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار حقوقی قضایی خبرگزاری میزان با اشاره به ملاقات های مردمی مسئولین این سازمان اظهار کرد: شکات، متهمان یا محکومان یا خانواده آنان در قالب ملاقات‌های مردمی به ما مراجعه می‌کنند که لازم است به مشکل شان رسیدگی کنیم.

وی گفت: مسائل و موضوعات مختلفی وجود دارد که سازمان قضایی نیروهای مسلح آن‌ها را بررسی کرده و در حد توان بر اساس قوانین و مقررات به مراجعان کمک می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین بهرامی به خواسته‌های مردمی در حوزه سازمان قضایی نیروهای مسلح اشاره کرد و افزود: بعضی از مراجعان از نحوه رسیدگی و همچنین خانواده‌ها از بازداشت نزدیکان شان گله‌مند هستند و یا محکومان  به حبس با توجه به مشکلاتی که دارند، درخواست عفو می‌کنند و یا برخی مبلغ جریمه را نمی‌توانند پرداخت کنند.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: بیشتر مواقع هیچ مشکلی در رابطه با رسیدگی وجود ندارد. منتهی شخص به حبس یا جریمه نقدی محکوم شده و ناخواسته خودش یا خانواده‌اش دچار مشکلاتی شده‌اند.

وی افزود: بعضی از موارد هم ممکن است از اصل رسیدگی گله‌مند باشند که این موارد به معاونت نظارت و بازرسی سازمان ارجاع می‌شود که پرونده را مطالعه کرده و درباره نحوه رسیدگی نظرشان را اعلام کنند.

این مقام قضایی درباره نحوه ساماندهی ملاقات‌های مردمی گفت: افراد متقاضی ملاقات به صورت حضوری و یا از طریق تلفن گویا و گاه الکترونیکی درخواست خود را به همراه شرح ماوقع ارسال می‌کنند و یک بررسی اولیه در دفتر ریاست و روابط عمومی انجام و روز ملاقات مشخص می‌شود.

وی افزود: در دیدارهای مردمی نیز معاون دادستان نظامی تهران و یکی از مدیران معاونت نظارت و بازرسی حضور دارند و در ‌‌نهایت تصمیمی که گرفته می‌شود به بخش‌های مرتبط ارجاع شده و سعی بر این است که تا حد توان و جایی که قانون اجازه دهد، مشکل مراجعه کننده برطرف شود.

حجت الاسلام والمسلمین بهرامی با اشاره به برگزاری برنامه‌های ملاقات‌های مردمی در سازمان‌های قضایی سراسر کشور گفت: بر اساس ابلاغیه صادره همه رؤسای سازمان‌های قضایی و دادستان‌های نظامی یک روز در هفته را به ملاقات‌های عمومی اختصاص داده‌اند تا در صورت امکان مشکلات افراد در‌‌ همان استان بر طرف شود.


کلید واژه ها : - - - - - - - -