به پایگاه اینترنتی موسسه حقوقی بین المللی حامیان عدالت جعفرزاده خوش آمدید - این موسسه آماده همکاری با کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی در زمینه های امور حقوقی و کیفری اعم از داخلی و بین المللی می باشد - Welcome to the website of the Jafarzadeh Law Firm _ International & Domestic LAW
موسسه حقوقی جعفرزاده

یک حقوقدان:رویکرد قانون جدید آیین دادرسی حمایت از اصل برائت است

به گزارش ایرنا،علی خالقی روز پنجشنبه در همایش دستیابی به متهم و حفظ دسترسی به او در آیین دادرسی کیفری مصوب 1392افزود: افزایش شناسایی حقوق متهم و تضمین های بیشتر آن، از مهمترین تغییرات قانون جدید آیین دادرسی در کشور است.
وی با بیان اینکه قانون جدید آیین دادرسی کیفری یک قانون مطلوب است، اظهار داشت: در این قانون تاکید شده است متهم ابزارهایی برای بی گناهی خود داشته باشد.

دفتر حقوقی جعفرزاده

آيين دادرسي – موسسه حقوقي بين المللي حاميان عدالت

خالقی افزود:در این قانون سعی شده است، شرایط و راه های امکان دفاع برای متهم فراهم شود.
عضو هیات علمی دانشگاه تهران گفت:وقتی زمینه حمایت از حقوق متهم و امکان دفاع فراهم می شود، مقامات انتظامی و تحقیقاتی، وظایف دشوارتری خواهند داشت که لازم است با آشنایی کامل با این قانون بتوانند خود را با قانون جدید تطبیق دهند و امنیت و نظم عمومی را با لحاظ حقوق شهروندان تامین کنند.
خالقی اظهار داشت: قانون جدید آیین دادرسی کیفری، از اول تیر امسال لازم الاجرا شده است و این قانون حاوی تحولات و نوآوری های بسیاری است که لازم است مراجع قضایی و انتظامی و کسانی که مامور اجرا قانون هستند، با این قانون آشنا شوند.

وی گفت: برگزاری این همایش ها و کارگاه های آموزشی برای قضات، وکلا، کارآموزان و دانشجویان و نیروهای انتظامی و تمام کسانی که در اجرای قانون نقش دارند، موثر است.
دبیر اجرایی این همایش نیز گفت: در این همایش یکروزه که از سوی کانون وکلای استان برگزار شد، 250 نفر از مسوولان و نمایندگان حقوقی ادارات، وکلای دادگستری، کارآموزان وکالت و استادان دانشگاه حضور داشتند.
ابراهیم کیانی یکی از مهمترین مشکلات جامعه حقوقی را ضعف در حوزه عملی عنوان کرد و گفت: در آموزش های دانشگاهی آموزش فن دفاع و فن بیان وجود ندارد که این دوره به منظور افزایش توان عملی وکلا برگزار می شود.
وی، تعداد وکلای عضو کانون وکلای استان را 180 وکیل پایه یک دادگستری و 70 کارآموز در حال کسب آموزش و تجربیات عملی عنوان کرد و گفت: این کارآموزان پس از گذراندن دوره های آموزشی و موفقیت در آزمون به عنوان وکیل پایه یک معرفی می شوند.
کانون وکلا به عنوان یک نهاد عمومی غیردولتی است که وکلای استان ها در آن عضویت دارند.
همایش دستیابی به متهم و حفظ دسترسی به او در آئین دادرسی کیفری مصوب 1392با مشارکت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد، دانشگاه پیام نور شهرکرد، دانشگاه علمی کاربردی پیام شهرکرد و نیروی انتظامی در شهرکرد برگزار شد.

منبع :http://www.irna.ir/fa/News/81817212/


کلید واژه ها : - - - - - - - - - -