به پایگاه اینترنتی موسسه حقوقی بین المللی حامیان عدالت جعفرزاده خوش آمدید - این موسسه آماده همکاری با کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی در زمینه های امور حقوقی و کیفری اعم از داخلی و بین المللی می باشد - Welcome to the website of the Jafarzadeh Law Firm _ International & Domestic LAW
موسسه حقوقی جعفرزاده

جعل هويت خطري در كمين كاربران اينترنتي

رئيس پليس فتا كرمان گفت: يكي از ويژگي هاي فضاي مجازي پنهان ماندن هويت و يا امكان جعل هويت واقعي است كه مجرمان از اين ويژگي براي رسيدن به مقاصد و اهداف شوم خود حداكثر استفاده را مي كنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا (www.cyberpolice.ir)،سرهنگ “كامبيز اسماعيلي” گفت: به دليل پنهان ماندن هويت در فضاي مجازي بسياري از افراد فريب ظاهر دروغين مجرمان را مي خورند و به راحتي به افراد اعتماد مي كنند و اطلاعات شخصي ومحرمانه خود را در اختيار آنها قرار مي دهند.
جرايم سايبري و اينترنتي

جرايم سايبري و اينترنتي

وي تصريح كرد: به استناد پرونده هاي تشكيل شده در پليس فتا بيشترين آسيب در اين خصوص متوجه بانوان است و در بسياري از موارد مجرمان هويت واقعي خود را پنهان مي كنند و از اين طريق به ارتكاب اعمال مجرمانه دست زده اند.

اسماعيلي گفت: شهروندان و كاربران بايد به اين نكته توجه داشته باشند كه اگر چه احقاق حق شاكي صورت مي پذيرد و مجرمان سايبري توسط پليس فتا شناسايي، دستگير و به مقام قضايي تحويل داده مي شوند اما آبروي رفته قربانيان به راحتي باز نمي گردد.

رئيس پليس فتا كرمان در پايان افزود: توصيه ما به شهروندان به ويژه خانم ها اين است كه به هويت افراد در فضاي مجازي وخصوصا شبكه هاي اجتماعي اعتماد نكنند و از به اشتراك گذاشتن اطلاعات خصوصي خود در فضاي مجازي اجتناب كنند.


کلید واژه ها : - - - - - - - - - - - - -