به پایگاه اینترنتی موسسه حقوقی بین المللی حامیان عدالت جعفرزاده خوش آمدید - این موسسه آماده همکاری با کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی در زمینه های امور حقوقی و کیفری اعم از داخلی و بین المللی می باشد - Welcome to the website of the Jafarzadeh Law Firm _ International & Domestic LAW
موسسه حقوقی جعفرزاده

جعل هویت خطری در کمین کاربران اینترنتی

رئیس پلیس فتا کرمان گفت: یکی از ویژگی های فضای مجازی پنهان ماندن هویت و یا امکان جعل هویت واقعی است که مجرمان از این ویژگی برای رسیدن به مقاصد و اهداف شوم خود حداکثر استفاده را می کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا (www.cyberpolice.ir)،سرهنگ “کامبیز اسماعیلی” گفت: به دلیل پنهان ماندن هویت در فضای مجازی بسیاری از افراد فریب ظاهر دروغین مجرمان را می خورند و به راحتی به افراد اعتماد می کنند و اطلاعات شخصی ومحرمانه خود را در اختیار آنها قرار می دهند.
جرایم سایبری و اینترنتی

جرایم سایبری و اینترنتی

وی تصریح کرد: به استناد پرونده های تشکیل شده در پلیس فتا بیشترین آسیب در این خصوص متوجه بانوان است و در بسیاری از موارد مجرمان هویت واقعی خود را پنهان می کنند و از این طریق به ارتکاب اعمال مجرمانه دست زده اند.

اسماعیلی گفت: شهروندان و کاربران باید به این نکته توجه داشته باشند که اگر چه احقاق حق شاکی صورت می پذیرد و مجرمان سایبری توسط پلیس فتا شناسایی، دستگیر و به مقام قضایی تحویل داده می شوند اما آبروی رفته قربانیان به راحتی باز نمی گردد.

رئیس پلیس فتا کرمان در پایان افزود: توصیه ما به شهروندان به ویژه خانم ها این است که به هویت افراد در فضای مجازی وخصوصا شبکه های اجتماعی اعتماد نکنند و از به اشتراک گذاشتن اطلاعات خصوصی خود در فضای مجازی اجتناب کنند.


کلید واژه ها : - - - - - - - - - - - - -
'