به پایگاه اینترنتی موسسه حقوقی بین المللی حامیان عدالت جعفرزاده خوش آمدید - این موسسه آماده همکاری با کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی در زمینه های امور حقوقی و کیفری اعم از داخلی و بین المللی می باشد - Welcome to the website of the Jafarzadeh Law Firm _ International & Domestic LAW
موسسه حقوقی جعفرزاده

صدور کیفرخواست برای ۲۲ متهم تعرض به سفارت عربستان سعودی

عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران در حاشیه همایش سراسری قضات دادسرای عمومی و انقلاب تهران در جمع‌خبرنگاران از صدور کیفرخواست برای 22 نفر از متهمان پرونده حمله به سفارت سعودی خبر داد و گفت پرونده این متهمان به زودی به دادگاه ارسال می‌شود.
دادستان تهران درباره پرونده دکل نفتی، گفت: در جریان رسیدگی به این پرونده نیز یک متهم دیگر دستگیر شده است. جعفری دولت آبادی گفت: سیاست دادستانی در پرونده‌های بزرگ، استرداد وجوه بیت المال است. دادستان تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه گفته می‌شود تعدادی از نمایندگان شکایتی را از نادر قاضی‌پور تقدیم دادسرا کرده‌اند، افزود: من تا این لحظه در جریان موضوع نیستم و اطلاعی ندارم و درصورتی که چنین چیزی رخ داده بود، اعلام می‌کنیم.

دادگاه - موسسه حقوقی بین المللی حامیان عدالت

دادگاه – موسسه حقوقی بین المللی حامیان عدالت

وی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص علت احضار فاطمه هاشمی و ادعای وکیل وی در خصوص شکایت نماینده دادستان از موکلش احضار شده، افزود: این مساله را قبلا گفته‌ام و موضوع برای دو سال قبل است که رسانه ها دوست دارند اینها را مطرح کنند.
جعفری دولت‌آبادی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اینکه آیا بابک زنجانی به وعده‌های خود عمل کرده است یا خیر گفت: تا هفته گذشته پولی واریز نشده بود و این هفته نیز اتفاقی نیفتاده است. در آغاز دستگیری وی نیز اعلام کردیم که اساسا سیاست دستگاه قضایی در پرونده‌های بزرگ علاوه بر تعقیب و مجازات متهمان استیفای وجوه بیت‌المال است. این مساله را یک هفته بعد از بازداشت زنجانی به او اعلام کردیم که اگر پول‌ها را بازگرداند ما می‌توانیم در مجازاتش کمک کنیم اما وی مقاومت کرد و پرداخت نکرد و در نهایت وکالتی داد که اموالش به شرکت نفت واگذار شود.
وی ادامه داد: دادگاه نیز با توجه به اینکه این فرد پول‌ها را بازنگرداند حکم صادر کرد که این حکم قابل اعتراض است و ما منتظر می‌مانیم تا وکلای محکوم اعتراض کنند و فرآیند قانونی آن طی شود؛ به هر جهت ما معتقدیم احکام برای اجرا است و اگر قرار باشد تغییری رخ دهد در دیوان عالی کشور خواهد بود و ما الان دخالتی نمی‌کنیم.
دادستان تهران در پاسخ به سوال دیگری در خصوص آخرین وضعیت رد مال مه‌آفرید امیرخسروی گفت: در یک بخشی که مربوط به چند بانک و بخشی از اموال بود، رد مال باقی مانده اما در سایر موارد رد مال انجام شده است. درباره بخش‌هایی که باقی مانده در حال مذاکره هستیم و امیدواریم ظرف چند ماه آینده تمام مسائل مربوط به این پرونده انجام شود. وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه وکیل مهدی هاشمی مدعی شده موکلش درخواست مرخصی نوروزی کرده و دادستانی هنوز پاسخی به وی نداد، گفت: تاکنون چنین درخواستی ندیدم.


کلید واژه ها : - - - - - - - - - -