به پایگاه اینترنتی موسسه حقوقی بین المللی حامیان عدالت جعفرزاده خوش آمدید - این موسسه آماده همکاری با کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی در زمینه های امور حقوقی و کیفری اعم از داخلی و بین المللی می باشد - Welcome to the website of the Jafarzadeh Law Firm _ International & Domestic LAW
موسسه حقوقی جعفرزاده

سخنگوی قوه قضاییه خبر داد دستگیری باند ارتشاء در سازمان امور مالیاتی

سخنگوی قوه قضاییه در نود و پنجمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه در سال 95 ضمن تشریح آخرین جزئیات شکایت 196 خانواده شهدا و مصدومان  فاجعه منا، دستورات رهبری درباره بورسیه‌ها، پرونده قضایی ستایش و تشکیل پرونده فوت مهرداد اولادی، در خصوص رای دیوان عالی آمریکا علیه ایران برای پرداخت غرامت دو میلیارد دلاری اظهار کرد: یکی از اقدامات ظالمانه و خلاف مواضع بین‌المللی که توسط آمریکا صورت گرفته است همین غرامت است که بانک مرکزی و وزارت امور خارجه باید نسبت به آن واکنش جدی نشان دهند.

مصادره اموال ایران - موسسه حقوقی بین المللی حامیان عدالت

مصادره اموال ایران – موسسه حقوقی بین المللی حامیان عدالت

حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در نود و پنجمین نشست خبری خود در مورد رفع تصرف اراضی غیرمجاز در استان‌های مختلف‌، اظهار کرد: در سال 94 تعداد 19 هزار و 990 پرونده در این رابطه منجر به حکم و صدور رأی نهایی شد.
وی با بیان اینکه 37 هزار و 297 هکتار از اراضی که به صورت غیرمجاز تصرف شده بود به دولت بازگشت و رفع تصرف شد، گفت: قیمت این 37 هزار هکتار عدد قابل توجهی بوده که با کمکی که دستگاه قضا انجام داده است رفع تصرف شد.
محسنی اژه‌ای در مورد تصرفات غیرمجاز در استان زنجان افزود: تعداد زیادی از این تصرفات در 2 روستا تخریب شده و تعدادی از ساختمان‌ها نیز حکم قلع و قمع آن صادر شده است.
سخنگوی قوه قضاییه همچنین در ادامه اظهارات خود پرونده شرکت تعاونی ثامن‌الحجج را از کارهای موفقی دانست که نتیجه همکاری چند دستگاه بود و با بیان اینکه تا امروز 800 هزار صاحب حساب تعیین تکلیف شده است، تصریح کرد: براساس آنچه که خودشان گفته‌اند 2 میلیون و 400 هزار سپرده‌گذار دارند و برای این 800 هزار نفر 1225 میلیارد تومان پرداخت شده است.
وی با اشاره به اینکه چند حکم صادر شده نیز داریم اما به علت اینکه هنوز قطعی و ابلاغ نشده از ارائه جزئیات آن معذورم.
محسنی اژه‌ای افزود: همچنین چند نفر که چند ماه پیش در بحث ارتباط با خارج از کشور، دادن اطلاعات و اخذ وجه بازداشت شده بودند با حضور وکیل محاکمه شدند و 4 نفر از 5 نفر حکمشان صادر شده است.
وی در رابطه با میزان شکایت از عربستان در مورد شهدای منا گفت: از بیش از 440 نفر که در منا مظلومانه به شهادت رسیده بودند 185 نفر از خانواده‌های آنها از مقامات عربستانی به دلیل قصور شکایت کرده و 11 نفر از مصدومان نیز در این رابطه شکایت داشتند.
محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوال «حمایت» درباره حکم دیوان عالی آمریکا مبنی بر غرامت 2 میلیارد دلاری که برای ایران در نظر گرفته‌اند گفت: یکی از اقدامات ظالمانه و خلاف مواضع بین‌المللی که توسط آمریکا صورت گرفته است همین غرامت است.
وی گفت: این حکم ظالمانه را خلاف موازین عنوان و تاکید کرد: باید به طور جدی جلوی این اقدام خلاف قانون گرفته شود؛ اینکه ناکامی‌،‌ کم‌کاری و هر چیزی را گردن دیگری بیندازیم به دور از انصاف است و باید بانک مرکزی و وزارت امور خارجه نسبت به این اقدام ظالمانه خلاف قانون واکنش جدی نشان دهند.

 دستگیری 8 نفر از اعضای باند دلالان
 سخنگوی دستگاه قضا در ادامه ضمن اشاره به وجود افراد سودجو و دلال که با توجیه نفوذ در پرونده قضایی از مردم پول می‌گیرند، از برخورد دستگاه قضا با این افراد خبر داد و گفت: در فروردین سال 95 با تلاش دستگاه‌های نظارتی داخل قوه قضاییه، باندی در این زمینه در تهران شناسایی شده که این باند ادعا می‌کردند فعالیتشان حقوقی بوده و در شهرستانها نیز به افتتاح شعبه اقدام کرده بودند.
وی گفت: 8 نفر در رابطه با این مساله در تهران دستگیر شدند و رسیدگی به پرونده هنوز ادامه دارد ولی باید همه افراد هوشیار باشند که پول خود را به این دلالان ندهند زیرا نه تنها مشکلشان حل نشده بلکه مشکلی بر مشکلاتشان افزوده می‌شود.
محسنی اژه‌ای با اشاره به پرونده بورسیه‌ها اظهار کرد: طی آخرین مذاکرات پیرامون این پرونده، ریاست قوه قضاییه از وزارت علوم خواستند شاکیان مربوط به پرونده بورسیه‌ها معرفی شوند که در این خصوص تعدادی معرفی شدند و چند قاضی باید نظر مشورتی در این خصوص به ریاست قوه قضاییه بدهند.
سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به این پرسش که هتک حرمتی به دانشجویانی در موضوع بورسیه‌ها در فضای مجازی باز شد و رسیدگی به آنها به کجا رسیده است خاطرنشان کرد: آنها یک شکایت کیفری دارند که در دادسرای تهران در حال رسیدگی است و هنوز به قرار نهایی نرسیده است. وی در خصوص پرونده‌ای که مربوط به سیگار مارلبرو بود، گفت: در خصوص این پرونده 8 نفر کیفرخواست صادر شد و دادگاه از این موارد نقص گرفت و اکنون در مرحله رفع نقص است.

  کشف 1500 میلیارد تومان فاکتور صوری
سخنگوی قوه قضاییه به پرونده دیگری که مربوط به یکی از نهادهای اطلاعاتی بود اشاره و تصریح کرد: گزارشی به دادستانی در خصوص باند رشا و ارتشا در سازمان امور مالیاتی ارائه شد که افرادی دستگیر شدند؛ از این افراد هزار و 500 میلیارد تومان فاکتور صوری کشف شد.
محسنی اژه‌ای افزود: هنوز در اوایل کار هستیم و تعداد افراد مشخص نیست ضمن اینکه این موضوع مربوط به تهران است.
وی همچنین به آخرین جزئیات تخلفات انتخاباتی اشاره کرد و افزود: در جریان برگزاری انتخابات و پس از آن 943 پرونده در کل دادگستری‌های کشور تشکیل داده شده است که با تشخیص‌های بعدی، در مجموع 443 پرونده تعیین تکلیف قطعی شد و مابقی در حال رسیدگی است.
محسنی اژه‌ای درباره گشت نامحسوس پلیس گفت: نسبت به اصل برخورد با جرایم مشهود نیروی انتظامی اقدام خوب و درستی را انجام می‌دهد ولی شیوه و روش آن قابل بحث است.
 سخنگوی قوه قضاییه در رابطه با پرونده ستایش نیز اظهار کرد: در این پرونده که همه آحاد جامعه را متاثر کرده است، دستگاه‌های مسئول در سریع‌ترین زمان مشغول رسیدگی شده و اکنون با جدیت این مساله دنبال می‌شود.
محسنی اژه‌ای با اشاره به اینکه پسری که مرتکب به این قتل شده نابالغ نبوده و 16 سال و چند ماه دارد گفت:‌ پرونده این فرد به دادگاه می‌رود و دادگاه موضوع را رسیدگی می‌کند ولی از الان اعلام می‌کنم که مدعیانی که امروز می‌گویند چرا این پسر را مجازات نمی‌کنید، فردا با مجازات آن فریاد حقوق بشر سر می‌دهند.
سخنگوی قوه‌قضاییه با تأکید بر اینکه با مجازات قاتل ستایش مدعیان حقوق بشر آمریکا سروصدا به پا می‌کنند،‌ گفت: البته بحث جریان ضد انقلاب انگیزه سوء‌ دارند جدا بوده ولی خودمان باید توجه کنیم زیرا گاهی بیان جزئیات به نفع خانواده فرد صدمه‌دیده نیست.
وی درباره آخرین اقدامات پرونده خاوری گفت: بنده از استکبار و کسانی که مدعی مبارزه با فساد و تروریست هستند ناامید شدم و قطعا این افراد دروغ می‌گویند.
به گفته وی، محاکمه غیابی خاوری هنوز صورت نگرفته است و بنده نیز بعید می‌دانم که وی به کشور بازگردد؛ از این رو پیشنهاد محاکمه غیابی وی را می‌دهم.

  محکومیت 4 نفر از  عوامل نفوذی در رسانه‌های کشور
 محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در اواخر سال 94، عده‌ای از افراد تحت عنوان جریان نفوذ فعال در رسانه‌های کشور دستگیر شدند و آخرین وضعیت رسیدگی به این پرونده چگونه است، اظهار کرد: ‌حکم 4 نفر از آن 5 نفر در دادگاه بدوی صادر شده اما ابلاغ نشده است.
وی در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا اتهام  معاون اجرایی دولت سابق  موضوع امنیتی و جاسوسی است، گفت:‌ اتهام جاسوسی به ایشان تفهیم نشده است و یک بخشی از این اتهامات مالی است؛‌ پرونده چون به دادگاه نرفته و حکمی صادر نشده قانوناً مجاز نیستم مسائلی را بیان کنم.
محسنی اژه‌ای در پاسخ به این پرسش که آیا پرونده‌هایی برای فساد آقازاده‌ها در دولت قبل و دولت کنونی تشکیل شده است، گفت:‌ آقازاده‌ها ربطی به دولت قبلی و فعلی ندارند و اکنون هم مشغول رسیدگی هستیم.
وی در واکنش به این پرسش که یکی از اعضای شبکه‌های تلویزیونی ضد انقلاب در جشنواره فیلم تهران حضور دارد و آیا در این خصوص کاری انجام شده یا خیر، گفت: در خصوص فضای مجازی و رسانه‌ای اگر فساد را ترویج می‌کنند سیستم‌های اطلاعاتی و نیروی انتظامی آنها را رصد و تعقیب می‌کند.
محسنی اژه‌ای در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه امیرعباس سلطانی عضو پرونده بابک زنجانی اعلام کرده که یک تیم پشت پرده زنجانی و ضراب را هدایت می‌کنند و آیا این موضوع درست است، اظهار کرد: اگر کسی اطلاعاتی دارد باید در اختیار سیستم‌های اطلاعاتی قرار دهد.
وی در خصوص احضار معاون امور بانوان ریاست جمهوری نیز تصریح کرد: ایشان یک بار احضار شدند و مطالبی که خبرنگار از وی مطرح کرده بود را گفتند اینطور نیست و حالا قرار است خبرنگار احضار شود و توضیحاتی ارائه دهد.
محسنی اژه‌ای درباره امید کوکبی هم که به جرم جاسوسی محاکمه شده است تصریح کرد: این مجرم به 10 سال حبس محکوم شده است و اگر کسی به کشور و مردم خود خیانت کند باید مورد مجازات قرار بگیرد.
وی درباره بیماری این مجرم نیز اظهار کرد: افرادی که در زندان هستند نیز مانند سایر افراد ممکن است بیمار شوند که اگر بتوان آنها را در داخل زندان معالجه کرد این اقدام انجام می‌شود در غیر این صورت به بیمارستان برای مداوا منتقل خواهند شد.

 حکم مدیرعامل سابق بانک صادرات صادر شده است
وی در واکنش به پرسشی مبنی بر اینکه آیا حکم مدیرعامل سابق بانک صادرات صادر شده است گفت: حکم صادر شده اما ابلاغ نشده است.
سخنگوی دستگاه قضا در خصوص فعالیت محمود احمدی‌نژاد برای نامزد شدن در انتخابات بعدی ریاست جمهوری و پرونده وی در قوه قضاییه اظهار کرد: پرونده محمود احمدی‌نژاد در مسیری است که هفته‌های پیش اعلام کرده‌ایم ولی تشخیص صلاحیت افراد برای شرکت در انتخابات الزاماً به داشتن یا نداشتن پرونده،همچنین محکوم شدن یا نشدن آن نیست.
وی در رابطه با موضوع یک زن مشهدی و دخترش که توسط مرد خانواده مورد آزار و اذیت قرار گرفته بودند، گفت: این فرد در حال حاضر بازداشت و پرونده آن تشکیل شده است.
محسنی اژه‌ای در مورد علت مرگ یا پرونده مرحوم مهرداد اولادی گفت: پرونده فوت آن مرحوم در دستگاه قضا تشکیل شده و پزشکی قانونی باید در این زمینه نظر بدهد. البته نظریات ابتدایی در این زمینه ارائه شده ولی نتیجه سم‌شناسی و آزمایشات هنوز جواب آن به صورت نهایی مشخص نشده است. وی گفت: موضوع خودکشی مرحوم اولادی منتفی است و علت تامه مرگ را پزشکی قانونی باید مشخص کند. محسنی اژه‌ای در پاسخ به این پرسش که آیا حکم بابک زنجانی تغییری کرده است اظهار کرد: تغییری در اساس حکم ایجاد نشده بلکه سهو قلمی بوده است که اصلاح شده؛ گفتند چک‌هایی وجود دارد که باید به سازمان تامین اجتماعی مسترد شود یا رد مال به بانک مسکن انجام شود.


کلید واژه ها : - - - - - - - - - - - - - - - - -