به پایگاه اینترنتی موسسه حقوقی بین المللی حامیان عدالت جعفرزاده خوش آمدید - این موسسه آماده همکاری با کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی در زمینه های امور حقوقی و کیفری اعم از داخلی و بین المللی می باشد - Welcome to the website of the Jafarzadeh Law Firm _ International & Domestic LAW
موسسه حقوقی جعفرزاده

سریال سیاه‌کشی در آمریکا این‌بار کلیسای چارلستون!

تیراندازی چهارشنبه  شب گذشته در یک کلیسای تاریخی جامعه سیاه پوستان شهر چارلستون در ایالت کارولینای جنوبی آمریکا 9 کشته برجای گذاشت.

رئیس پلیس ایالت کارولینای جنوبی نیز در یک کنفرانس خبری ضمن نژادپرستانه قلمداد کردن این جنایت، شمار قربانیان آن را تاکنون 9 نفر اعلام و تاکید کرده است یکی از دو مجروحان این حمله مسلحانه به نزدیک‌ترین بیمارستان منتقل شدند. تیراندازی زمانی صورت گرفته که حاضرین در کلیسا مشغول مطالعه کتاب مقدس بودند. برنامه ای معمول در کلیساهای جنوب ایالات متحده آمریکا که همانند روزهای یکشنبه در طول هفته نیز به صورت انفرادی و گروهی برگزار می‌شود.
برخی رسانه‌های آمریکایی روز گذشته خبر دادند که «دیلان استرم روف» عامل تیراندازی به کلیسای تاریخی سیاه‌پوستان آمریکا در «چارلستون» واقع در کارولینای جنوبی بازداشت شده است. به گزارش رسانه‌های آمریکایی، «دیلان استرم روف» جوان 21 ساله سفیدپوست این کشور در شهر «شلبی» ایالت کارولینای شمالی بازداشت شده است. مردم آمریکا همچنین روز گذشته به کشته های جنایت هولناک کلیسا ادای احترام کردند. مردم ایالت کارولینای جنوبی با حاضر شدن در کنار ساختمان کلیسای مذکور و نثار گل به قربانیان این ماجرا، ادای احترام کردند. آن‌ها با چشمانی گریان، این نوع حملات را مصداق اقدامات تروریستی توصیف کردند که با انگیزه های نژادپرستانه و امثال آن رخ می‌دهد. رئیس‌جمهور آمریکا نیز در یک کنفرانس خبری بعد از تیراندازی در کلیسای سیاه‌پوستان آمریکا گفت خشونت‌هایی از این دست در کشورهای دیگر رخ نمی‌دهند. باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا روز پنجشنبه در واکنش به حادثه تیراندازی در یک کلیسای تاریخی سیاه پوستان آمریکا گفت که خشونت‌هایی از این دست در سایر کشورهای پیشرفته دنیا رخ نمی‌دهد. اوباما همچنین خواستار تشدید قوانین حمل سلاح به منظور جلوگیری از قتل‌های مشابه شد.همچنین روز گذشته تعدادی از ساکنان واشنگتن پس از کشتار جمعی ۹ سیاه‌پوست آمریکایی توسط یک نژادپرست سفیدپوست و نیز خشونت‌های پلیس علیه آفریقایی‌تبارهای آمریکایی دست به تجمع خاموش زدند.در این تجمع پلاکاردهایی در دست مردم بود که روی آن‌ها نوشته شده بود: «ان‌شاءالله ما همه در محل دعا ایمن باشیم»، «زندگی سیاه‌پوست هم ارزش دارد» و «از تمام سفیدپوستان می‌خواهیم که این عمل تروریستی را محکوم کنند». در این مراسم چندین نفر به نمایندگی از نهضت «دسی تا فرگوسن» , «300 مرد سیاه از بالتیمور» , و «انجمن حمایت از حقوق سیاه پوستان» سخنرانی کردند. به نوشته نشریه «تایمز» «گرگ مولن» رئیس پلیس شهر چارلستون این حادثه را در زمره جرایم ناشی از نفرت عنوان کرد. شبکه خبری سی‌ان‌ان در این باره گزارش داد، روف پیش از ساعت 11 صبح روز پنجشنبه بازداشت شد. عموی قاتل گفته است پدر وی به تازگی و در سالروز تولد بیست و یک سالگی وی برایش یک قبضه کالیبر 45 هدیه خریده بود. «جوزف میک» از دوستان دوران کودکی روف به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت، این دو هیچ گاه در موضوعات مربوط به مسایل نژادی بحثی نداشتند تا این اواخر که روف به میک گفته بود سیاه‌پوستان در حال تسلط بر جهان هستند و یک نفر باید برای سفیدپوستان کاری کند. میک ادامه داد روف خواهان جدایی میان سیاهان و سفیدان بود. «دالتون تایلر» از هم اتاقی‌های روف به شبکه خبری ای‌بی‌سی گفته بود که روف از مدت‌ها پیش برنامه ریزی اقدامی مشابه را کرده بود. وی ادامه داد که روف شدیداً خواهان جدایی سیاهان و سفیدان بود. تایلر افزود: «وی گفته بود که یک نبرد داخلی به راه خواهد انداخت. وی گفت چنین اقدامی را انجام داده و سپس خودش را می‌کشد.»  روزنامه گاردین هم با اشاره به سوابق این قاتل آمریکایی نوشت روف حداقل دوبار پیش از این یک بار به دلیل ورود غیر مجاز به «لگزینگتون» در ایالت کنتاکی و یک بار به دلیل حمل مواد مخدر دستگیر شده بود. قربانیان حادثه تیراندازی چهارشنبه شب چارلستون بین 26 تا 70 سال سن داشتند که در این میان رهبر کلیسای امانوئل نیز به قتل رسیده است.  


کلید واژه ها : - - - - - - - - - - - -