به پایگاه اینترنتی موسسه حقوقی بین المللی حامیان عدالت جعفرزاده خوش آمدید - این موسسه آماده همکاری با کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی در زمینه های امور حقوقی و کیفری اعم از داخلی و بین المللی می باشد - Welcome to the website of the Jafarzadeh Law Firm _ International & Domestic LAW
موسسه حقوقی جعفرزاده

شبکه های اجتماعی عامل50درصد طلاق درامارات

تارنمای شبکه خبری العربیه دراین باره نوشت، امروزه صفحات اجتماعی به عامل مهمی در جدایی همسران از یکدیگر در کشورهای عربی تبدیل شده است.
‘ یا من یا واتس آپ’ … این سخنی بود که یک زن جوان به همسرش گفت و پاسخ همسرش این بود که صفحه اجتماعی واتس آپ را به او ترجیح می دهد.

آخرین آمار از موارد طلاق در امارات نشان می دهد که طلاق و جدایی همسران در این کشور اخیرا به طور چشمگیری افزایش یافته است.
جدید ترین مورد طلاق مربوط به زوجی است که بعد از 10 سال از یکدیگر جدا شده اند.
برپایه این گزارش، افزایش موارد طلاق در امارات موجب شده است اداره ازدواج و راهنمایی خانواده در پی بررسی و تحقیق در باره علل آن برآید.
حوادث مشابه و چالش هایی که جامعه عربی در زمینه طلاق با آن روبه روست؛ جملگی پیامدهای دعوای زن و شوهرها بر سر استفاده از صفحات اجتماعی است .
یکی از مشاوران امور خانواده در این باره می گوید مثلا در یک مورد مرد از همسرش خواسته بود برنامه واتس آپ را بر روی تلفن همراهش نصب نکند اما چندی بعد زن تغییر نظر داد و از این برنامه در ارتباطات خود استفاده کرد.
بخش ارشاد خانواده در امارات، شمار اختلاف ها میان همسران را در سال جاری بالغ بر پنج هزار مورد برشمرده که یک هزار مورد آن به طلاق انجامیده است و به این ترتیب 50 تا 60 درصد این اختلافات به مساله استفاده از صفحات اجتماعی مربوط می شود.
با آنکه شبکه های اجتماعی می توانند ابزار مفیدی باشند اما اکثر افراد نمی دانند که چطور باید از آن به درستی استفاده کرد که همین مساله می تواند فناوری های جدید را به ابزاری مخرب تبدیل کند.

منبع :http://www.irna.ir/fa/News/81817181/


کلید واژه ها : - - - - - - - - - -