به پایگاه اینترنتی موسسه حقوقی بین المللی حامیان عدالت جعفرزاده خوش آمدید - این موسسه آماده همکاری با کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی در زمینه های امور حقوقی و کیفری اعم از داخلی و بین المللی می باشد - Welcome to the website of the Jafarzadeh Law Firm _ International & Domestic LAW
موسسه حقوقی جعفرزاده

جابری انصاری: مغایرت‌بیانیه‌سازمان‌همکاری‌اسلامی‌با‌منشور‌ملل‌متحد

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: بیانیه نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی با اصول منشور ملل متحد و منشور سازمان همکاری اسلامی و اصول حقوق بین‌الملل مغایرت داشته و از نظر جمهوری اسلامی ایران مردود و غیرقابل پذیرش است.

JLF_960

به گزارش اعتماد، حسین جابری انصاری در واکنش به بیانیه غیراجماعی نشست فوق‌العاده وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی در جده اعلام کرد: سازمان همکاری اسلامی با هدف تقویت همکاری‌های اسلامی و مقابله با اشغال فلسطین و کمک به آزادی قدس شریف به عنوان مسئله نخست امت اسلامی تاسیس شده است. با توجه به تداوم اشغال فلسطین و محاصره غیرانسانی فلسطینیان و گسترش تهدید افراطی‌گری و تروریسم تکفیری علیه صلح و امنیت بین‌المللی، اقدام عجولانه و غیرمسئولانه دولت سعودی در اصرار بر برگزاری اجلاس فوق‌العاده و صدور بیانیه غیراجماعی مزبور، عملا موجب تشدید اختلاف میان اعضاء و تضعیف سازمان همکاری اسلامی گردیده است.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران با ابراز تاسف از نادیده گرفته شدن اهداف، اصول، مصالح و اولویت‌های سازمان و حقوق کشورهای عضو، توسط کشور میزبان در جریان برگزاری و تدوین بیانیه اجلاس جده، تاکید می‌کند هدف از این گونه اقدامات تلاش برای پوشش دادن به سیاست‌های مبتنی بر تفرقه افکنی، جنگ آفرینی و حمایت از تروریسم دولت عربستان سعودی است.

سخنگو دستگاه دیپلماسی تاکید کرد: بیانیه نشست جده واقعیات موجود در رابطه با حادثه سفارت عربستان و اقدامات سریع دولت جمهوری اسلامی ایران در زمینه تامین امنیت، کنترل شرایط، اعاده وضعیت و برخورد با متهمان را نادیده گرفته و با پرداختن به موضوعات غیرمرتبط با دستورکار اجلاس عملا در خدمت اهداف یک کشور خاص قرار گرفته است. بیانیه همچنین با اصول منشور ملل متحد و منشور سازمان همکاری اسلامی و اصول حقوق بین‌الملل مغایرت داشته و از نظر جمهوری اسلامی ایران مردود و غیرقابل پذیرش است.

جابری انصاری یادآور شد: موفقیت سازمان همکاری اسلامی در پیگیری اهداف و اولویت‌های خود در گرو همبستگی، همکاری و هماهنگی میان اعضا و نه جبهه‌گیری متقابل آن‌ها است. جمهوری اسلامی ایران در چارچوب سیاست اصولی خود ضمن اعلام آمادگی برای تعامل در جهت حل مشکلات دوجانبه با عربستان، بر ضرورت بازگشت ریاض از سیاست‌های نادرست خود که منطقه و جهان را با بحران فعلی مواجه کرده است به مسیر اعتدال و عقلانیت و گفتگوی توام با احترام متقابل تاکید و از همه کشورهای عضو سازمان می‌خواهد با تعامل هشیارانه و همراه با مسئولیت با مسائل امت اسلامی زمینه‌های رفع مشکلات جاری و پی گیری اهداف اصلی سازمان در زمینه آزادی فلسطین اشغالی و قدس شریف را فراهم کنند.

منبع : http://tnews.ir/%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D9%86%D8%A7%DA%A9/B9FA56203992.html#%D9%85%D8%BA%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%87%D9%85%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D9%86%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D9%85%D9%84%D9%84-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF


کلید واژه ها : - - - - - - - - - - - - - - - -