به پایگاه اینترنتی موسسه حقوقی بین المللی حامیان عدالت جعفرزاده خوش آمدید - این موسسه آماده همکاری با کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی در زمینه های امور حقوقی و کیفری اعم از داخلی و بین المللی می باشد - Welcome to the website of the Jafarzadeh Law Firm _ International & Domestic LAW
موسسه حقوقی جعفرزاده

سخنگوی کاخ سفید: تحریم‌های حقوق بشری علیه ایران پابرجاست

سخنگوی کاخ سفید با اشاره به سفر اخیر رئیس‌جمهور به کشورهای اروپایی مدعی شد:  ایران همچنان به‌دلیل حمایت از تروریسم و نقض حقوق بشر تحت تحریم‌های مهمی از سوی آمریکا و اروپا قرار دارد.

موسسه حقوقی بین المللی حامیان عدالت

موسسه حقوقی بین المللی حامیان عدالت

«جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید در کنفرانس خبری خود با اشاره به سفر اخیر رئیس‌جمهور ایران به ایتالیا و فرانسه به‌منظور برقراری مجدد تبادلات اقتصادی با کشورهای اروپایی، گفت: روحانی در حال استفاده از فرصت است تا در سراسر جهان این مسئله را مطرح کند که کشورش بار دیگر آماده فعالیت تجاری است. آنها این کار را با حذف 90 درصد ذخایر اورانیوم غنی شده و برداشتن قلب راکتور پلوتونیوم و برچیدن یا دست‌کم غیرفعال کردن هزاران سانتریفیوژ و موافقت با سرزده‌ترین بازرسی‌ها انجام دادند و به‌عوض، جامعه بین‌المللی به ایران اجازه داده است برای از سرگیری روابط تجاری با دیگر شرکت‌ها و کشورها در سراسر جهان تلاش کند.
 وی همچنین مدعی شد: ایران همچنان به‌دلیل حمایت از تروریسم، نقض حقوق‌بشر و توسعه برنامه موشک‌های بالستیک تحت تحریم‌های مهمی از طرف آمریکا و اروپا قرار دارد.
علاوه براین مقام کاخ سفید، «باب کورکر» رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا نیز اعلام کرد: این کمیته قصد دارد تحریم‌های غیرمرتبط با برنامه هسته‌ای را علیه ایران اعمال کند و تدابیری را علیه برنامه موشک بالستیک ایران اتخاذ کند. وی افزود: نمایندگان آمریکایی پس از اجرای توافق هسته‌ای با ایران به‌دنبال اعمال تدابیر جدیدی علیه تهران هستند. تمدید قانون تحریم‌های ایران یک گزینه است و من فکر می‌کنم این قانون در سنا تصویب شود. کورکر گفت: سنا به‌دنبال تدابیری متضمن مجازات‌‌هایی سخت‌تر علیه ایران پس از آزمایش‌های اخیر موشک بالستیک است. اظهارات گستاخانه آنها به اینجا ختم نمی‌شود و «مارک روبیو» یکی از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا هم مدعی شد: در صورت تصدی پست ریاست‌جمهوری توافق هسته‌ای با ایران را لغو خواهد کرد!

 برخی محدودیت‌ها را پذیرفتیم
در ایران هم علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان  درخصوص نحوه اجرایی شدن برجام گفت: میزان مواد اولیه سوخت هسته‌ای ما از قبل از انقلاب تاکنون 550 تن بود اما در قضایای اخیر 220 تن به ظرفیت اورانیوم ما اضافه شد. بنابر این، ما در بعد ظرفیت‌سازی سرعت گرفته‌ایم.
به گزارش فارس، وی با بیان اینکه ما از هیچ حقی در زمینه هسته‌ای به طور ابدی صرف نظر نکرده‌ایم، تصریح کرد: ما برخی محدودیت‌ها را در این زمینه برای مدت محدود پذیرفته‌ایم.


کلید واژه ها : - - - - - - - - - -