به پایگاه اینترنتی موسسه حقوقی بین المللی حامیان عدالت جعفرزاده خوش آمدید - این موسسه آماده همکاری با کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی در زمینه های امور حقوقی و کیفری اعم از داخلی و بین المللی می باشد - Welcome to the website of the Jafarzadeh Law Firm _ International & Domestic LAW
موسسه حقوقی جعفرزاده

مارتین شولتس: اتحادیه اروپا نباید به ترکیه بر سر حقوق بشر امتیاز بدهد رئیس پارلمان اروپا تاکید کرد ؛ اروپا نباید به رجب طیب اردوغان بر سر آزادی های اساسی، امتیاز بدهد

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه از برلین، مارتین شولتس رئیس پارلمان اروپا  با اعلام این که اتحادیه اروپا نباید به ترکیه بر سر حقوق بشر امتیاز بدهد، در عین حال در خصوص توافق با آنکارا به منظور مدیریت بحران آوارگان، ابراز اطمینان کرد.
براساس توافقی جنجالی، قرار است ترکیه آوارگان غیرقانونی را از یونان، عضو اتحادیه اروپا، پس بگیرد.
ترکیه همچنین در آن روز یک برنامه منظم انتقال آوارگان سوری به 28 کشور عضو اتحادیه اروپا را آغاز خواهد کرد.
ترکیه کمک مالی و دیگر امتیازات از اتحادیه اروپا دریافت کرده است ولی شولتس در گفتگو با روزنامه آلمانی «بیلد آم سونتاگ» اعلام کرد اروپا نباید به رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در خصوص آزادی های اساسی، امتیاز بدهد.
شولتس گفت: زمانی که آنکارا ماه گذشته سفیر آلمان را در ارتباط با یک برنامه تلویزیونی طنز که رئیس جمهور ترکیه را به سخره می گرفت، احضار و درخواست کرد پخش این برنامه متوقف شود، «یک گام خیلی تند برداشت».
شولتس که یک شهروند آلمانی است، افزود: این غیرقابل قبول است که رئیس جمهور یک کشور دیگر درخواست کند که ما، حقوق دموکراتیک را در آلمان محدود کنیم زیرا وی احساس می کند ادای او را درآورده اند.
وی تاکید کرد: ما نباید درباره موارد نقض حقوق اساسی در ترکیه فقط به این علت سکوت کنیم که درباره مسئله آوارگان همکاری می کنیم. برعکس، ما باید این موارد نقض را محکوم کنیم و با ترکیه در خصوص مسائل حقوق بشر و آزادی بیان، دائما در حال بحث باشیم.
شولتس در عین حال با اشاره به توافق درباره پناهجویان، اعلام کرد: من خوشبین هستم که توزیع (مهاجران) موثر خواهد بود.
وی خاطر نشان کرد:همه کشورهای اتحادیه اروپا با این طرح موافقت کرده اند. آلمان به تنهایی آماده است 40 هزار پناهجو را بپذیرد، فرانسه 30 هزار نفر و پرتغال 10 هزار تن و به محض این که ما موفق شدیم نخستین گروه را در اتحادیه اروپا توزیع کنیم، من مطمئن هستم که پس از آن، این موثر واقع خواهد شد.
شولتس پیش بینی کرد: در سال 2016، ما همان فشار پارسال را احساس نخواهیم کرد» زمانی که بیش از یک میلیون پناهجو فقط وارد آلمان شدند.

کلید واژه ها : - - - - - - - - -